UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

2017 L’Oréal-UNESCO Uluslararası Yükselen Yetenekler Bursunu Doç. Dr. M. Bilge DEMİRKÖZ Kazandı

23.3.2017

L’Oréal ve UNESCO işbirliğinde yıllardır başarıyla sürdürülen “Bilim Kadınları İçin Programı”nın bir uzantısı olarak 2014 yılında oluşturulan “Uluslararası Yükselen Yetenekler Bursu” kapsamında 15 doktora öğrencisi ve/veya doktora sonrası araştırmacıya her yıl burs verilmeye başlanmıştır. Bursu almaya hak kazanan genç araştırmacılar dünya çapında Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Ulusal Programları kapsamında ödüle layık görülmüş önceki bursiyerler arasından seçilmektedir.
2016 yılında UNESCO - L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursunu kazanan bursiyerlerimizden Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Bilge DEMİRKÖZ 2017 Uluslararası Yükselen Yetenekler Bursunu almaya hak kazanan 15 bursiyer arasına girmiştir. Sayın DEMİRKÖZ’ü UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Değerlendirme Jürisi ve Yönetim Kurulumuz adına tebrik eder, gelecekte de başarılarının devamını dileriz.
Araştırmalarıyla bu ödüle hak kazanan olağanüstü 15 genç kadın araştırmacıya ödülleri 23 Mart’ta Paris’te düzenlenecek törenle takdim edilecektir.
2017 L’Oréal-UNESCO Uluslararası Yükselen Yetenekler Bursuna hak kazananlar ve detaylı bilgi için Tıklayınız
http://en.unesco.org/news/oreal-and-unesco-recognize-15-young-women-researchers-their-outstanding-contribution-science