UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

UNESCO & Juventus Fotoğraf Yarışması: Hangi Renk?

11.4.2018

UNESCO & Juventus Fotoğraf Yarışması: Hangi Renk?

(What Colour?)

Futbol dünyadaki en popüler sporlardan bir tanesidir. FIFA verilerine göre 2014’te Brezilya’da gerçekleştirilen Dünya Kupası finallerini 3.2 milyar insan izlemiştir. Küresel ölçekteki erişim alanı ile bireysel cazibesi göz önünde bulundurulduğunda futbolun farklı kültürlerden ve ülkelerden insanları bir araya getirme gücü ve potansiyeli çok yüksektir.

UNESCO, 6 Nisan Uluslararası Kalkınma ve Barış için Spor Günü kapsamında her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak için futbolun birleştirici gücünü kullanarak Juventus futbol kulübü ile işbirliğinde bir Fotoğraf Yarışması düzenlemektedir.

Yarışmanın amacı futbolcuları, taraftarları, gençliği ve kamuoyunu futbol etrafında bir araya getirerek kendi hikâyelerini sosyal medya platformlarında paylaşmalarıdır. (#unescojuventus #WhatColour #MoreThanFootball)

Yarışmaya katılmak için WhatColour@unesco.org adresine bir fotoğraf göndermek ve futbolun kapsayıcılığı, birlikteliği ve hoşgörüyü nasıl teşvik ettiği ile ayrımcılığın üstünden nasıl geldiğini anlatan 150-200 kelimelik bir açıklama yazılmalıdır.

Jüri tarafından seçilecek fotoğraflar ödüllendirilecek ve Fotoğraf Yarışmasının tanıtım filminde yer alacaktır. Fotoğraflar ayrıca UNESCO ve Juventus’un gelecekteki etkinliklerinde de kullanılabilecektir. Ödül sahipleri ayrıca bir DSLR Kamera ile kendilerine özel Juventus forması kazanacaktır.

Son başvuru tarihi 6 Mayıs 2018’dir.

Detaylı bilgi için https://en.unesco.org/news/participate-unesco-and-juventus-photo-contest adresini ziyaret edebilir, sorularınızı WhatColour@unesco.org adresine iletebilirsiniz.