UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

UNESCO / Sürdürülebilir Enerji Geliştirilmesi Uluslararası Merkezi (ISEDC) Burs Programı - 2020 İlanı

3.2.2020

UNESCO ve Rusya Federasyonu Sürdürülebilir Enerji Geliştirilmesi Uluslararası Merkezi (ISEDC)  işbirliğinde yürütülmekte olan UNESCO/ISEDC Burs Programı kapsamında 2020 yılında dört hafta süreyle 20 kişiye burs verilecektir.

Moskova’da bulunan Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Geliştirme Merkezi (ISEDC) ile UNESCO ortaklığındaki burs programının amacı, sürdürülebilir ve yenilebilir enerji alanında insan kaynaklarını geliştirmek ve kapasiteyi arttırmaktır.

Burs programı için UNESCO Millî Komisyonları aracılığıyla her ülkeden en fazla iki aday gösterilmesi mümkündür. Son başvuru tarihi 3 Nisan 2020 olan programını kazanan adaylar 5-30 Ekim 2020 tarihlerinde Moskova’daki ISEDC merkezinde programa katılacaklardır.

Başvuracak adaylarda aranan nitelikler; Ekonomi alanında en az Lisans mezunu olmaları, iyi derecede İngilizce bilmeleri, 35 yaşından büyük olmamalarıdır. Bütün adaylar UNESCO Millî Komisyonlarınca onaylanmalıdır. Bu nedenle başvuruda bulunmak isteyen adayların son başvuru tarihinden makul bir süre önce ülkesindeki UNESCO Millî Komisyonu ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir. (Gerekli değerlendirmenin yapılabilmesi için 20 Mart 2020 tarihine kadar evraklar UNESCO Türkiye Millî Komisyonuna iletilmelidir.)

Aşağıda detayları sunulan başvuru formu ve başvuru için gerekli evraklar iki kopya olacak şekilde hazırlanmalı ve son başvuru tarihinden önce UNESCO Sekretaryasına ulaştırılmalıdır. Eksik evrak bulunan veya gerekli koşulları sağlamayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Koşulları ve Başvuruda Bulunabilecek Üye Devletler için Tıklayınız