UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

UNESCO-Ekvator Ginesi Uluslararası Yaşam Bilimleri Araştırma Ödülü - 2019 İlanı

27.3.2019

UNESCO-Ekvator Ginesi Uluslararası Yaşam Bilimleri Araştırma Ödülünün amacı, insanın yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yaşam bilimleri araştırmaları yapan bireyler, kurumlar veya sivil toplum kuruluşlarının proje ve etkinliklerini ödüllendirmektir.

Bu ödülün hedefleri, UNESCO’nun temel programlarından yaşam bilimlerindeki araştırmaların teşvik edilmesi, yaşam bilimlerinde mükemmeliyet odaklı ağların oluşturulması ve insan yaşam kalitesinin geliştirilmesidir.

Yaşam bilimlerine önemli derecede araştırma katkısında bulunmuş ödül sahipleri, en fazla üç kişi olabilecek şekilde, uluslararası bir jürinin değerlendirmeleri ve tavsiyeleri göz önünde bulundurularak UNESCO Genel Direktörü tarafından seçilecektir. Ödül sahiplerine 350.000 Amerikan doları para ödülü, bir diploma ve bir heykel verilecektir.

Başvurular, UNESCO Millî Komisyonlarının danışmanlığı doğrultusunda Üye Devletlerin hükûmetleri aracılığıyla veya UNESCO ile resmi ilişki kurmuş Sivil Toplum Kuruluşları aracılığıyla iletilmelidir. Bireysel başvurular ve yukarıda belirtilen kurumlarca desteklenmemiş başvurular dikkate alınmayacaktır.

Online kayıt sonrasında, online başvuru formu İngilizce veya Fransızca dillerinden birinde doldurulabilir. Başvuru formu; adayın özgeçmiş bilgileri, adayın bahse konu ödülün amaçlarına olan katkılarının özeti, araştırma/çalışma özeti ve yayın listesini içermelidir.

Son başvuru tarihi 15 Mayıs 2019’dur.

Önceki yıllarda ödül kazananlar ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.