UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

UNESCO Küresel Jeoparkları Kursu İlanı

7.4.2019

UNESCO Genel Merkezi, Küresel Jeoparklar Ağı ve Lesvos UNESCO Küresel Jeoparkı işbirliğinde Yunanistan Lesvos Adasında 31 Mayıs-10 Haziran 2019 tarihleri arasında UNESCO Küresel Jeoparkları konusunda yoğunlaştırılmış kurs verilecektir.

UNESCO Küresel Jeoparkları kursu teması; “İklim Değişikliğine Uyum ve Jeo-tehlike Risklerinin Azaltılması Örnek Olay Çalışması”dır. Katılmak isteyenlerin başvuru formu, kısa özgeçmişleri ve kursta gerçekleştirmeyi planladıkları sunumlarının bir sayfalık özetiyle birlikte başvurmaları beklenmektedir.

Çalışma dili İngilizce olan kurs, jeopark personeli, yerbilimciler, yerel kalkınma profesyonelleri, jeopark yönetimleri, yerbilimleri koruma ve eğitimi öğrencilerinin yanı sıra; yerbilimlerinin popülerleştirilmesi, jeoturizm ve kırsal alanlarda sürdürülebilir kalkınma konularında çalışanların katılımına açıktır. 11 gün 80 saat sürecek olan eğitim programında 40 saat ilgili uzmanlardan ders alınacak, 40 saat ise alan çalışması yapılacaktır.

Son başvuru tarihi 30 Nisan 2019’dur.

UNESCO Küresel Jeoparkları kursu başvuru formu, iletişim bilgileri ve başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen Tıklayınız.