UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

Ankara’nın Jeolojik Mirası ve Jeoturizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi Çalıştayı

8.4.2019

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve Jeolojik Mirası Koruma Derneği (JEMİRKO) işbirliğinde 16 Nisan 2019 tarihinde Sheraton Ankara Hotel’de Ankara’nın Jeolojik Mirası ve Jeoturizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi konulu bir çalıştay gerçekleştirilecektir.

Çalıştaya akademisyenler, konuyla ilişkili kurum ve kuruluşların temsilcileri, Ankara ili ve ilçelerindeki yerel yöneticiler, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, üniversite öğrencileri ve basın mensupları davetlidir.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun kuruluşunun 70. Yıldönümü vesilesiyle düzenlenen Çalıştayın amaçları,  UNESCO’nun doğa bilimleri sektöründeki öne çıkan programlarından biri olan UNESCO Küresel Jeoparkları hakkında farkındalık oluşturmak, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ve UNESCO tarafından da benimsenen 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin önemini hatırlatmak, Ankara’nın jeolojik miras konusundaki potansiyelini ortaya çıkartarak, ileriki zamanlarda bu çalışmayı bir iyi uygulama örneğine dönüştürmek, turizm haftasına da denk gelen bu haftada sürdürülebilir turizm konusunda UNESCO perspektifini ortaya koyarak, yerel kalkınmanın gerçekleşebilmesi için miras, koruma ve turizmin önemine dikkat çekmektir.

Çalıştay hakkında daha detaylı bilgi ve program için Tıklayınız.