UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Üyeleriyle UNESCO Dünya Mirası Alanları konulu seminer çevrimiçi olarak gerçekleştirildi

18.6.2020

Gelenekselleşen bir etkinliğe dönüşen “UNESCO Dünya Mirası Alanları” konulu eğitim seminerinin sekizincisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Üyelerinin katılımıyla 18 Haziran 2020 tarihinde saat 14.00’te Covid-19 salgını sebebiyle çevrimiçi uygulama aracılığıyla gerçekleştirilmiştir.

UNESCO Dünya Mirası Gezginleri Derneği Başkanı Sayın Atila EGE Çocuk Meclisi Üyelerine ülkemizdeki ve dünyadaki UNESCO Dünya Mirası Alanları, Dünya Mirası Listesi, Dünya Mirası Listesinin oluşma öyküsü, Geçici Liste, UNESCO’nun doğal, kültürel ve karma miras alanı seçim ve değerlendirme kriterlerine ilişkin bilgiler paylaşmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Üyesi olan yaklaşık 30 genç, Çocuk Meclisi idarecileri, psikologu ve Millî Komisyon Genel Sekreterlik personelinin katıldığı seminerde çocuklar 17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklık ile Mücadele Günü vesilesiyle çizdikleri resimleri göstererek bugünün önemine dikkat çektiler.

UNESCO’nun Dünya Mirası Eğitimi Programı kapsamında gerçekleştirilen bu seminer geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da en iyi uygulama örneği olarak ifade edilebilecektir. Seminerde katılımcılara, sertifikaları temsilî olarak verilmiş elektronik posta yoluyla da iletilmiştir.