UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

16. Evrensel Vatandaşlık Çalıştayı Asya-Pasifik Uluslararası Anlayış için Eğitim Merkezi

16.8.2016

16. Evrensel Vatandaşlık Çalıştayı (Workshop)

Asya-Pasifik Uluslararası Anlayış için Eğitim Merkezi (APCEIU)

16-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında Kore Cumhuriyeti’nde, Kore Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı sponsorluğunda, UNESCO Asya Pasifik Uluslararası Anlayış için Eğitim Merkezi tarafından bir çalıştay (workshop) gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların Uluslararası Anlayış için Eğitim/ Küresel Vatandaşlık Eğitimi hususunda temel kavram ve ilkeler bilgisini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Çalıştaya başvuru için belirlenen kriterler aşağıdadır:

- Öğretmen/eğitimci olarak en az 5 yıl iş tecrübesine, doğrudan eğitimci değilse öğretmen eğitimi politikalarında ve müfredat geliştirmede etkin pozisyonda en az 5 yıl deneyime sahip olmak,

- İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak,

- Uluslararası Anlayış için Eğitim/Evrensel Vatandaşlık Eğitimi (EIU/GCED) konularına ilgili olmak,

- Çalıştaya katılımdan sonra, 6 ay içerisinde EIU/GCED uygulamalarını kendi okulunda gerçekleştirme vaadinde bulunmak.

Ulaşım masrafları katılımcıların kendileri tarafından karşılanacaktır. Konaklama, yemek, çalıştay materyalleri ve alan gezileri gibi çalıştaya ilişkin masraflar ise APCEIU tarafından karşılanacaktır. Çalıştaya katılmak isteyen adayların özgeçmiş, İngilizce dil yeterlilik belgesi (YDS veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan 70 ve üzeri not) ve kimlik fotokopisini Millî Komisyonumuza iletmeleri gerekmektedir. Başvurular, webmaster@unesco.org.tr adresine gönderilecektir. Başvuru için son tarih: 27 Mayıs 2016 Detaylı bilgi için tıklayınız.