UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

Michel Batisse Biyosfer Rezervi Yönetimi Ödülü 2021 İlanı

20.12.2020

Michel Batisse Biyosfer Rezervi Yönetimi Ödülü 2021 İlanı

UNESCO tarafından 2021 yılında Michel Batisse Biyosfer Rezervi Yönetimi Ödülü verilecektir. UNESCO Genel Merkezinde 12-15 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen İnsan ve Biyosfer Programı Uluslararası Koordinasyon Konseyinin (MAB-ICC) 29. Oturumunda ödülün iki yılda bir verilmesi kabul edilmiştir.

Michel Batisse Biyosfer Rezervi Yönetimi Ödülüne sadece Dünya Biyosfer Rezervleri Ağında yer alan alanlarla ilgili ve tamamlanmış çalışmalarla başvuru yapılması mümkündür. Her ülkeden bir adayın başvuruda bulunabileceği ödüle İngilizce veya Fransızca dillerinden birinde başvuru yapılması istenmektedir.

Anılan ödüle ilişkin başvuru evrakları MAB Sekretaryasına iletilmeden önce MAB Ulusal Komiteleri veya UNESCO Millî Komisyonları tarafından desteklenmelidir. Onaylanmayan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.

Başvuruların UNESCO’nun Paris’teki Genel Merkezi’ne 31 Ocak 2021 tarihinden önce ulaşmış olması gerekmektedir.  Bu nedenle olası adaylık başvurularının son başvuru tarihinden en az 10 gün öncesinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonuna değerlendirilmek üzere iletilmesi beklenmektedir.  

 

İngilizce Başvuru Formu için Tıklayınız.


Fransızca Başvuru Formu için Tıklayınız.


Ödüle ilişkin daha detaylı bilgi için Tıklayınız.