UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

Michel Batisse Biyosfer Rezervi Yönetimi Ödülü 2021 İlanı

20.12.2020

Michel Batisse Biyosfer Rezervi Yönetimi Ödülü 2021 İlanı

UNESCO tarafından 2021 yılında Michel Batisse Biyosfer Rezervi Yönetimi Ödülü verilecektir. UNESCO Genel Merkezinde 12-15 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen İnsan ve Biyosfer Programı Uluslararası Koordinasyon Konseyinin (MAB-ICC) 29. Oturumunda ödülün iki yılda bir verilmesi kabul edilmiştir.

Michel Batisse Biyosfer Rezervi Yönetimi Ödülüne sadece Dünya Biyosfer Rezervleri Ağında yer alan alanlarla ilgili ve tamamlanmış çalışmalarla başvuru yapılması mümkündür. Her ülkeden bir adayın başvuruda bulunabileceği ödüle İngilizce veya Fransızca dillerinden birinde başvuru yapılması istenmektedir.

Anılan ödüle ilişkin başvuru evrakları MAB Sekretaryasına iletilmeden önce MAB Ulusal Komiteleri veya UNESCO Millî Komisyonları tarafından desteklenmelidir. Onaylanmayan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.

Başvuruların UNESCO’nun Paris’teki Genel Merkezi’ne 31 Ocak 2021 tarihinden önce ulaşmış olması gerekmektedir.  Bu nedenle olası adaylık başvurularının son başvuru tarihinden en az 10 gün öncesinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonuna değerlendirilmek üzere iletilmesi beklenmektedir.  

 

İngilizce Başvuru Formu için Tıklayınız.


Fransızca Başvuru Formu için Tıklayınız.


Ödüle ilişkin daha detaylı bilgi için Tıklayınız.


 

 

 

 

 

Diğer Duyurular

Pandemi ve İletişim Çevrim İçi Semineri UNESCO Raporu, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına Ulaşmak İçin Mühendislik Kapasitelerinin Güçlendirilmesinin Çok Önemli Olduğunu Gösteriyor Türkiye COVID-19 Döneminde Kültürü Yeniden Keşfetme Fırsatını Yakalıyor Yeni Dünya, Yeni Radyo: Gelişim, Yenilik, İletişim COVID-19 Gençlerin Kendilerini İfadelerini Etkiliyor ve Katılımlarını Engelliyor 19 Mart 2021 Cuma günü, saat 15.00'de "İklim Değişiklikleri ve Su Kaynaklarımız: Değişenler ve Değiştirilmesi Gerekenler" başlıklı çevrim içi seminer gerçekleştirilecektir. UNESCO'nun Etik Komisyonlarından Küresel Aşı Eşitliği ve Dayanışma Çağrısı UNESCO Genel Direktörü Audrey Azoulay'in Uluslararası Ana Dil Günü Mesajı "Eğitim ve Topluma Dâhil Olmak için Çok Dilliliği Teşvik Etme" UNESCO: Gezegen için Sürdürülebilirliği Hızlandırmak Amacıyla Yapay Zekâdan Yararlanılmalı Somut Olmayan Kültürel Miras: Bilginin İnşasında Yeni Bir Modele Doğru ​​​​​​​Bilim Denizle Buluştuğunda Kültür Politikasında Öne Çıkanlar L’ORÉAL-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2021 İlanı UNESCO Araştırması, Dünyada Hâlâ Kadın Bilim İnsanlarının Cinsiyet Ön Yargısıyla Karşı Karşıya Olduğunu Gösteriyor Kıbrıs'ta Türkler ve Türk Kimliği Semineri UNESCO, 2021 İpek Yolları Gençlik Araştırma Hibesi Çağrısı Yapıyor Temel Bilimler Alanında UNESCO–Rusya Mendeleev Uluslararası Ödülü 2021 Yılı Başvuruları UNESCO’NUN COVID-19 YANITI