UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Azerbaycan Millî Komisyonu ile Çevrim İçi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

5.2.2021

5 Şubat 2021 tarihinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ile UNESCO Azerbaycan Millî Komisyonu arasında işbirliği ve deneyim paylaşımı amacıyla bir çevrim içi istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Azerbaycan UNESCO Daimi Temsilci Yardımcısı Ayaz QOCAYEV, UNESCO Azerbaycan Millî Komisyonu Genel Sekreteri Büyükelçi Elnur SULTANOV, Birinci Katip Ülker ELİBEYLİ, ikinci katipler Aysel İBRAHİMLİ ve Mustafa ŞABANOV ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, UTMK Genel Sekreteri Şule ÜRÜN, Genel Sekreter Yardımcıları Selenay YAKICI ve İhsan Tolga KORUCU, UNESCO Uzmanı Esra HATİPOĞLU AKSOYOĞLU, Sektör Uzmanları Alperen TOSUN, Bengisu BİRAY, Erenay Umay ÇINAR ve Cansu Türk katıldı.

Açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda UNESCO’nun Eğitim, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Kültür, Bilgi ve İletişim sektörleri ile diğer çalışma alanlarına dair sunumlar gerçekleştirildi, bilgi ve deneyim paylaşımında bulunuldu ve olası işbirlikleri değerlendirildi.

Diğer Haberler

Ata Mirası Kültür Atlası Anadolu Masalları ve Dede Korkut Hikâyeleri Projesi Tanıtım Etkinliği Vefatının 750’nci Yılında Hünkâr Hacı Bektaş Veli Ulusal Sempozyumu Kıbrıs’ta Türkler ve Türk Kimliği Semineri düzenlendi. Mardin Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Darhan KIDIRALİ’nin UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti Prof. Dr. Nergis Biray’ın UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Ziyareti 2021 yılı Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran Yılı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN himayelerinde kutlanacak Bursa Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Türkiye’deki Onbeşinci UNESCO Kürsüsü Trakya Üniversitesi’nde kuruldu Doç. Dr. Maya SAPAROVA’nın UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti Prof. Dr. Tattigül KARTAYEVA’nın UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti Bursa Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı istişare toplantısı gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. UNESCO’da Uluslararası Türk Dili Günü İlanı Karar Tasarısı Çevrim İçi İstişare Toplantısı Adana Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi