UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı istişare toplantısı gerçekleştirildi.

12.2.2021

12 Şubat 2021 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Abdülkerim BAŞTÜRK, Turizm ve Tanıtma Şube Müdürü Ercüment YILMAZ ve Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Şube Müdürü Ayşe HACIOĞLU UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu ziyaret etmiş ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Genel Sekreteri Şule ÜRÜN ve Genel Sekreter Yardımcısı Vekilleri Selenay YAKICI ve İhsan Tolga KORUCU’nun katılımlarıyla UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına dair bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantı sırasında, UTMK heyeti tarafından UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına ilişkin kriterler ve süreçler konusunda bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Bursa Büyükşehir Belediyesi heyetinin de çalışma planlarına dair hazırlıkları ve girişimleri değerlendirilmiştir.

Bursa’nın dosya hazırlıkları hakkında bilgi edinen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu heyeti, Bursa heyetine UNESCO yayınlarından oluşan kitap setleri takdim etmiştir.

Diğer Haberler

Ata Mirası Kültür Atlası Anadolu Masalları ve Dede Korkut Hikâyeleri Projesi Tanıtım Etkinliği Vefatının 750’nci Yılında Hünkâr Hacı Bektaş Veli Ulusal Sempozyumu Kıbrıs’ta Türkler ve Türk Kimliği Semineri düzenlendi. Mardin Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Darhan KIDIRALİ’nin UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti Prof. Dr. Nergis Biray’ın UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Ziyareti 2021 yılı Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran Yılı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN himayelerinde kutlanacak Bursa Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Türkiye’deki Onbeşinci UNESCO Kürsüsü Trakya Üniversitesi’nde kuruldu Doç. Dr. Maya SAPAROVA’nın UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti Prof. Dr. Tattigül KARTAYEVA’nın UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. UNESCO’da Uluslararası Türk Dili Günü İlanı Karar Tasarısı Çevrim İçi İstişare Toplantısı Adana Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim içi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi UNESCO Azerbaycan Millî Komisyonu ile Çevrim İçi İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.