UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Arap Devletleri ve Türkiye arasında Deneyim Paylaşımı İkinci Toplantısı: Küresel Salgın Sürecinde Kültürel ve Doğal Miras

30.9.2021

Arap Devletleri ve Türkiye arasında Deneyim Paylaşımı İkinci Toplantısı küresel salgın sürecinde kültürel ve doğal miras temasıyla çevrim içi olarak 30 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıya Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Filistin, Katar, Lübnan, Sudan, Ürdün, Umman UNESCO Millî Komisyonları ve Bakanlık temsilcileri katılırken Türkiye Cumhuriyeti’nden Kültür ve Turizm Bakanlığı ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu temsilcileri katılım gösterdi.

Toplantı UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un açılış konuşması ile başladı. Ardından Millî Komisyonların temsilcileri küresel salgın döneminde Millî Komisyonların hem genel hem de doğal ve kültürel miras alanlarındaki çalışmaları hakkında bilgi paylaşıp istişarelerde bulundular.

İstişare edilen hususlar genel olarak değerlendirildikten sonra kapanış oturumu gerçekleştirilerek toplantı sonlandırıldı. Toplantıda, Türkiye ile Arap Devletleri arasında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen UNESCO Millî Komisyonları İstişare Toplantılarının düzenli olarak devam etmesi hususunda fikir birliğine varıldı.