UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

2022 Yaz Dönemi UTMK Çevrim İçi Stajı Sertifika Töreni

23.9.2022

Küresel salgın koşulları altında fiziki olarak gerçekleştirilemeyen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu staj programı, çevrim içi ortamda gerçekleştirilmeye devam edilmektedir.

 

COVID-19 küresel salgının ardından Millî Komisyonumuz fiziki olarak gerçekleştirilemeyen staj programımızı çevrim içi ortama uyarlamıştır. Bu çevrim içi staj programı kapsamında öğrenciler beş gün boyunca UNESCO konularında eğitim almakta, çeşitli seminerlere katılmakta ve kendilerine verilen çeşitli görevleri yerine getirmektedirler.

 

2022 yılının yaz dönemi çevrim içi stajı 25 Temmuz 2022 - 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş, 22 lisans öğrencisi staj programına katılmış ve programı başarıyla tamamlamıştır.

 

20 Eylül 2022 tarihinde UTMK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve UTMK Genel Sekreterlik uzmanlarının katıldığı çevrim içi bir kapanış ve sertifika töreni gerçekleştirilmiştir.  Törende staj programına dair görüş ve öneriler paylaşılmış, eğitim sürecini başarıyla tamamlayan öğrencilerimize sertifikaları takdim edilmiştir.