UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

L’ORÉAL-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2023 İlanı

9.1.2023

UNESCO ve L’ORÉAL ortaklığında uluslararası “For Women In Science” programının bir uzantısı olan “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” ulusal programı, 2003 yılından itibaren Türkiye’de başarıyla yürütülmektedir. UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’ORÉAL Türkiye işbirliğiyle ülkemizdeki bilim kadınlarının bilimsel çalışmalara teşvik edilmesi maksadıyla 2023 yılında da burs verilecektir.

“Yaşam ve Çevre Bilimleri” ile “Fiziki Bilimler” alanlarında araştırma yapmakta olan, (1 Ocak 2023 tarihi itibariyle) 40 yaşından gün almamış ve doktorasını bitirmiş olan ikişer genç kadın araştırmacı bu program çerçevesinde 150.000 Türk Lirası değerinde birer yıllık burs ile desteklenecektir.

Araştırma alanları şunlardır:

Yaşam ve Çevre Bilimleri: Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Moleküler Genetik, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Ekoloji, Farmakoloji, Fizyoloji, Sağlık Enformatiği dâhil Biyoinformatik, Nörobiyoloji, Biyoloji’de Biyomedikal ve Yapay Zekâ araştırmaları.

Fiziki Bilimler: Temel Bilimler (yaşam bilimleri hariç)  ve Mühendislik, Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nanomalzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller, Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik.

Son başvuru tarihi 30 Mayıs 2023 olan L’ORÉAL-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları başvuruları www.forwomeninscience.com başvuru adresinden çevrim içi yapılmakta olup, başvuru belgeleri adaylarca bu sisteme yüklenmekte ve elden/posta ile başvuru kabul edilmemektedir.

 

Başvuru Adresi: www.forwomeninscience.com

Başvuru Koşulları için Tıklayınız

Proje Öneri Formu için Tıklayınız

Sorularınız için iletişim bilgileri:

L’ORÉAL Türkiye e-mail: info@forwomeninscience.com

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu e-mail: bengisubiray@unesco.org.tr