UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

UNESCO ICM Dövüş Sanatları Eğitim Ödülü 2023 Başvuruları

13.7.2023

UNESCO himayesindeki Gençlik Gelişimi ve Katılımı için Uluslararası Dövüş Sanatları Merkezi (ICM) himayesindeki UNESCO ICM Dövüş Sanatları Eğitim Ödülü 2023 başvuruları, dövüş sanatları yoluyla gençlerin, kadınların ve toplumun gelişimini teşvik eden bireyler, gruplar veya kuruluşlar tarafından yapılan eğitim katkılarını onurlandırmayı hedeflemektedir.

Ödülün sahibi, Ödül Seçme ve Değerlendirme Kurulu tarafından aşağıda yer alan niteliklere uygun olarak yapılacak inceleme ile belirlenecektir.

 

1. Dövüş sanatları eğitimi yoluyla gençlerin dezavantajlı koşulların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak;

2. Kadınlar için dövüş sanatları eğitimi yoluyla kadın haklarını iyileştirmek ve kadınların sosyal katılımını artırmak;

3. Dövüş sanatları eğitimi faaliyetleri aracılığıyla yerel topluluklarda güvenli bir ortam yaratmak;

4. Dövüş sanatları eğitimi yoluyla zorlukların üstesinden gelirken sosyal açıdan dezavantajlı kişilerin kendilerine güvenmelerini sağlamaya katkıda bulunmak.

 

Anılan ödüle ilişkin başvuru evrakları Gençlik Gelişimi ve Katılımı için Uluslararası Dövüş Sanatları Merkezine (ICM) iletilmeden önce UNESCO ile ilgili kuruluşlar (UNESCO Millî Komisyonu, UNESCO Kürsüleri, UNITWIN Ağları, Kategori I ve II Merkezleri ve yetkilendirme veya anlaşmalar yoluyla UNESCO ile resmi bir ortaklık içinde olan uluslararası ağlar), hükûmet, sivil toplum kuruluşu veya dövüş sanatları ve spor kuruluşu tarafından desteklenmelidir.

Başvuruların Gençlik Gelişimi ve Katılımı için Uluslararası Dövüş Sanatları Merkezi (ICM) internet sayfasına yüklenmesi için son tarihi 26 Ağustos 2023 olup, UNESCO Millî Komisyon’unun değerlendirmesi için evrakların 11 Ağustos 2023 tarihine kadar Millî Komisyona (webmaster@unesco.org.tr) iletilmesi beklenmektedir.

 

UNESCO ICM Dövüş Sanatları Eğitim Ödülü 2023 başvuru formu, amaçları, seçim kriterleri ve başvuru sürecine ilişkin daha detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden erişim mümkündür.


Başvuru Formu: http://www.icmprize.org/eng/apply


Kriterler ve Amaçlar: http://www.icmprize.org/eng/about