UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

UNESCO Ekvator Ginesi Uluslararası Yaşam Bilimleri Araştırma Ödülü 2023 İlanı

28.7.2023

 

UNESCO-Ekvator Ginesi Uluslararası Yaşam Bilimleri Araştırma Ödülü, bireylerin veya kurumların bilimsel araştırmalar yoluyla insan yaşamının kalitesini artırmaya yönelik önemli çabalarını ödüllendirmektedir.

Ekvator Ginesi Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ödül, her yıl en fazla üç kişiye verilmektedir. Kazananlara, araştırmalarını ilerletmelerine yardımcı olmak üzere ödül sahipleri arasında eşit olarak paylaştırılacak 350.000 ABD Doları tutarındaki para ödülünün yanı sıra bir sertifika ve Ekvator Gineli sanatçı Leandro Mbomio'nun "Integracion Tribal" heykelciği verilir.

Ödül, UNESCO'nun küresel önceliklerine ve 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'ne ulaşılmasını desteklemek amacıyla UNESCO Yürütme Kurulu tarafından oluşturulmuştur.

Başvuru Süreci

Nasıl başvurulur?

  • Adaylar çevrim içi sisteme kayıt yaptırmalıdır.
  • Kayıt olduktan sonra, adaylara İngilizce veya Fransızca çevrimiçi bir forma erişmeleri ve doldurmaları için geçici bir şifre verilecektir.

Başvuru formu şunları içerir:

  • Özgeçmiş bilgileri,
  • Adayın ödülün amaçlarına katkısının ana hatları,
  • Çalışmanın/araştırmanın özeti,
  • Yayınların listesi.

Tüm destekleyici materyaller (örneğin yayınlar, fotoğraflar, videolar) çevrim içi sistem üzerinden elektronik olarak iletilmelidir.

UNESCO Sekretaryası sadece resmi olarak onaylanmış başvuruları kabul etmektedir. Bireysel başvurular dikkate alınmayacaktır.

Aday başvurusunun Millî Komisyon tarafından desteklendiğinden emin olmak için her türlü çabayı göstermelidir. Millî Komisyonumuzun başvuruları inceleyebilmesi için başvuruların çevrim içi sisteme yüklenmeden önce en geç 15 Ekim 2023 Pazar saat 23.59’a (GMT+3) kadar tüm ekleriyle birlikte Millî Komisyonumuza iletilmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgiye linkten ulaşılabilir: https://www.unesco.org/en/prizes/equatorial-guinea