UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

UNESCO-Carlos J. Finlay Mikrobiyoloji Ödülü

12.9.2023

Küba Hükümeti tarafından finanse edilen UNESCO-Carlos J. Finlay Mikrobiyoloji Ödülü araştırmaları ve başarılarıyla mikrobiyoloji disiplinine ve uygulamalarına önemli katkılarda bulunan bir bireyi, bir kurumu, bir sivil toplum kuruluşunu veya başka herhangi bir kuruluşu ödüllendirmeyi amaçlamaktadır.

Başvurular, Üye Devletlerin Hükümetleri tarafından, Millî Komisyonları aracılığıyla veya UNESCO ile resmi ortaklık içinde olan sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecektir. Kişisel adaylıklar dikkate alınmayacaktır. Aday gösterme süreci ekteki aday gösterme formunda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Başvuruların 20 Ekim 2023 tarihine kadar (gece yarısı, CEST) İngilizce veya Fransızca olarak UNESCO'ya ulaşması gerekmektedir. Bu tarihten sonra veya başka herhangi bir yolla alınan adaylıklar dikkate alınmayacaktır.

Olası adaylıkların Millî Komisyonumuz uzmanları tarafından incelenebilmesi, iletilmelerine ilişkin karar alınabilmesi ve vakitlice UNESCO’ya ulaştırılabilmesi için en geç 13 Ekim 2023 tarihine kadar Millî Komisyonumuza iletilmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgi için: https://www.unesco.org/en/prizes/carlos-j-finlay

Ada gösterme formu için tıklayınız.