UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

L’ORÉAL-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2024 İlanı

4.2.2024

UNESCO ve L’ORÉAL ortaklığında uluslararası “For Women In Science” programının bir uzantısı olan “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” ulusal programı, 2003 yılından itibaren Türkiye’de başarıyla yürütülmektedir. UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’ORÉAL Türkiye iş birliğiyle ülkemizdeki bilim kadınlarının bilimsel çalışmalara teşvik edilmesi maksadıyla 2024 yılında da burs verilecektir.

“Yaşam ve Çevre Bilimleri” ile “Fiziki Bilimler” alanlarında araştırma yapmakta olan, (1 Ocak 2024 tarihi itibariyle) 40 yaşından gün almamış ve doktorasını bitirmiş olan ikişer genç kadın araştırmacı bu program çerçevesinde 200.000 Türk Lirası değerinde birer yıllık burs ile desteklenecektir.

Araştırma alanları şunlardır:

Yaşam ve Çevre Bilimleri: Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Moleküler Genetik, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Ekoloji, Farmakoloji, Fizyoloji, Sağlık Bilişimi dâhil Biyoinformatik, Nörobiyoloji, Biyomedikal ve Biyolojide Yapay Zekâ çalışmaları.

Fiziki Bilimler: Temel Bilimler (yaşam bilimleri hariç) ve Mühendislik, Partikül Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nanomalzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller; Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik. 

Son başvuru tarihi 15 Mayıs 2024 olan L’ORÉAL - UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları başvuruları www.forwomeninscience.com başvuru adresinden çevrim içi yapılmaktadır.

Başvuru belgeleri adaylarca bu sisteme yüklenecektir. Elden/posta/eposta yoluyla başvuru kabul edilmemektedir.

Başvuru Adresi: www.forwomeninscience.com

Başvuru Koşulları için Tıklayınız.

Proje Öneri Formu için Tıklayınız.

Programa ilişkin bilgiler için: https://www.forwomeninscience.com/challenge/show/97

Sorularınız için iletişim bilgileri:

L’ORÉAL Türkiye e-mail: info@forwomeninscience.com

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu e-mail: bengisubiray@unesco.org.tr