UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Duyuru

L’Oréal-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2019 İlanı

28.11.2018

L’Oréal-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2019 İlanı

UNESCO ve L’Oréal ortaklığında uluslararası “For Women In Science” programının bir uzantısı olan “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” ulusal programı, 2003 yılından itibaren Türkiye’de başarıyla yürütülmektedir. UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye işbirliğiyle ülkemizdeki bilim kadınlarının bilimsel çalışmalara teşvik edilmesi maksadıyla 2019 yılında da burs verilecektir.

Yaşam Bilimleri ve Malzeme Bilimleri alanlarında araştırma yapmakta olan, burs başvurularına ilişkin ilan yılının 31 Aralık günü itibariyle 40 yaşından gün almamış olan üçer genç kadın araştırmacı bu program çerçevesinde 75.000 Türk Lirası değerinde birer yıllık burs ile desteklenecektir.

Araştırma alanları şunlardır:

Yaşam Bilimleri: Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Moleküler Genetik, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Farmakoloji, Fizyoloji, Sağlık Enformatiği dâhil Biyoinformatik, Nörobiyoloji, Biyoloji’de Biyomedikal ve Yapay Zekâ araştırmaları.

Malzeme Bilimleri: Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nanomalzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller; Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik.

 

Son başvuru tarihi 28 Şubat 2019 olan L’Oréal-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları başvuruları aşağıda sunulan başvuru adresinden online yapılmaktadır.

 

Başvuru Adresi: www.forwomeninscience.com


Başvuru Koşulları için Tıklayınız.


Başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi ve Türkiye başvuru sayfası için Tıklayınız.


Sorularınız için iletişim bilgileri:

L’Oréal Türkiye e-mail: bige.mercan@loreal.com

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu e-mail: suleurun@unesco.org.tr