UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Doğa Bilimleri İhtisas Komitesi

2017 Yılı UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun özel sektör temsilcilerinden L’Oréal Türkiye ile yaptığı işbirliği doğrultusunda 2013 yılından beri başarıyla yürütülen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2017 Ödülleri 23 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul The Ritz-Carlton Otel’de yapılan Ödül Töreni ile sahiplerine takdim edildi. Akademik danışmanlığı, adaylık başvuruları ve jüri değerlendirme süreçleri Millî Komisyonumuz tarafından sürdürülen programın Ödül Töreni L’Oréal Türkiye tarafından gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmaları UTMK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Claude RUMPLER tarafından gerçekleştirildi. Ardından L’Oréal Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Filiz ECET programın kısaca tanıtımını içeren bir sunum yaptı. Sonrasında gerçekleştirilen Genç Bilim Kadınlarının Bilim Yolculuğu Panelinde uluslararası başarı kazanan önceki bursiyerlerden Yrd. Doç. Dr. Ahu ARSLAN YILDIZ (2014 L’Oréal-UNESCO Uluslararası Bilim Kadınları Bursu) ve Doç. Dr. Bilge DEMİRKÖZ (2017 L’Oréal-UNESCO Uluslararası Yükselen Yetenekler Bursu) akademik çalışmalarından, bu süreçte karşılaştıkları zorluklardan ve başarı öykülerinden bahsettiler.

Panelin ardından, ödül almaya hak kazanan bursiyerler ve çalışmaları konusundaki kısa tanıtım videoları izlendi. Bursiyerler konuşmalarında çalışmalarına özellikle katkı sağlayan aileleri ve eşlerine, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye’ye teşekkür ettiler.

UNESCO-L’Oréal Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2017 ödüllerini kazanan bursiyerler Malzeme Bilimleri alanında; Yrd. Doç. Dr. Pınar Zeynep ÇULFAZ EMECEN (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Doç. Dr. İmren HATAY PATIR (Selçuk Üniversitesi) ve Doç. Dr. Hilal DEMİR KIVRAK (Yüzüncü Yıl Üniversitesi), Yaşam Bilimleri alanında; Yrd. Doç. Dr. Duygu SAĞ (Dokuz Eylül Üniversitesi), Yrd. Doç. Dr. Zeynep Aslıhan DURER (Acıbadem Üniversitesi) ve Yrd. Doç. Dr. Ayşe KOCA ÇAYDAŞI ( Gebze Teknik Üniversitesi)’yı tebrik eder, bilimsel çalışmalarında başarılar dileriz.