UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Doğa Bilimleri İhtisas Komitesi

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” 2014 Yılı Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Millî Komisyonumuzun Açık UNESCO kavramı ile UNESCO vizyonu doğrultusunda özel sektör ile yaptığı en önemli işbirliği örneği olan ve başarıyla sürdürülen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” 2014 Ödülleri 7 Mayıs 2014 tarihinde Çırağan Palace Kempinski’de yapılan Ödül Töreni ile sahiplerine takdim edildi. Akademik danışmanlığı, adaylık başvuruları ve jüri değerlendirme süreci Millî Komisyonumuz tarafından sürdürülen programın Ödül Töreni L’Oréal Türkiye tarafından gerçekleştirilmiştir.

Törenin açılış konuşmaları bölümünde UTMK Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Meral ÖZGÜÇ, L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Claude RUMPLER ve L’Oréal Türkiye Bilim Direktörü Fügen SOYKUT söz alarak, toplumsal cinsiyet eşitliği, bilimsel çalışmalarda kadın araştırmacıların desteklenmesinin önemi ve bilimin teşvikinin önemi üzerinde durmuşlardır.

Ödül almaya hak kazanan bursiyerler konuşmalarında çalışmalarına özellikle katkı sağlayan ailelerinin ve eşlerinin desteğine, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye’ye teşekkür etmişlerdir. Jüri üyelerinin ve bursiyerlerin yanı sıra bursiyerlerin aileleri de törene katılmıştır.

Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2014 Ödüllerini kazanan bursiyerler Malzeme Bilimleri alanında; Şule ERTEN ELA (Ege Üniversitesi), Nurcan ÇALIŞ AÇIKBAŞ (Bilecik Üniversitesi) ve Asuman ÇELİK KÜÇÜK (Marmara Üniversitesi, Yaşam Bilimleri alanında; Bala GÜR DEDEOĞLU (Ankara Üniversitesi), Eda ÇELİK AKDUR (Hacettepe Üniversitesi) ve Derya Burcu HAZER (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi)’i tebrik eder, bilimsel çalışmaları ile gelecek nesillere örnek olacak ve toplumun refahına fayda sağlayacak çalışmalarında başarılar dileriz.