UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Millî Komisyonları 5. Bölgeler Arası Toplantısı Kenya’da gerçekleştirildi

21.6.2018

Dünyanın farklı bölgelerinden UNESCO üyesi devletlerin Millî Komisyonlarını bir araya getiren UNESCO Millî Komisyonları Bölgeler Arası Toplantısının Beşincisi 19-21 Haziran 2018 tarihlerinde Kenya’nın Mombasa şehrinde gerçekleştirildi.


Kenya Millî Komisyonunun ev sahipliğinde düzenlenen ve 110’un üzerinde  Millî Komisyonun katılım sağladığı toplantının açılışı UNESCO Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Direktör Yardımcısı Vekili Nicolas Kassianides, UNESCO Kenya Millî Komisyonu Genel Sekreteri Evangeline Njoka ve Kenya Millî Eğitim Bakanlığı temsilcileri tarafından yapıldı.

Üç gün süren toplantının temel gündem maddelerini UNESCO’nun stratejik transformasyonu, görünürlüğü ve etkisi, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma  Gündemi ile bunlar hakkında Millî Komisyonların katkı ve görüşleri teşkil etti.

 

Bölgesel ve tematik oturumlarda farklı başlıklarda Millî Komisyonlar arası işbirliği alanlarının değerlendirilmesine ve iyi uygulama örneklerini paylaşılmasına imkân sağlayan toplantıya UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nu temsilen UTMK Genel Sekreter Yardımcısı Vekili İrem ALPASLAN BASIK ve Sektör Uzmanı İhsan Tolga KORUCU katıldı.