UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Millî Eğitim Bakanı ve UTMK Genel Kurul Başkanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK

11.7.2018

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sisteminin ilk Millî Eğitim Bakanlığı görevine 9 Temmuz 2018 tarihinde Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk atandı. 

Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde, Doktorasını Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yapmış,  Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde Doçent ve Profesör unvanıyla görev yapmıştır.  İnsan ilişkileri, rehberlik, gelişim, öğrenme, çocuklarda dikkat eksikliği gibi eğitim konularında yazılmış pek çok kitap, makale ve bildirisi bulunmaktadır.

2003-2006 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuş, TED Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığının yanı sıra pek çok özel eğitim kurumunun kuruluş çalışmalarını yürütmüştür.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Genel Kurul Üyesi, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Üçüncü Büyük Buluşması katılımcısı olarak da Millî Komisyon çalışmalarımıza destek veren ve Millî Eğitim Bakanı olarak UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Genel Kurul Başkanlığı görevini de üstlenmiş olan Sayın Bakanımıza her iki görevinde de başarılar dileriz.