UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı istişare toplantısı gerçekleştirildi

30.7.2018

26-27 Temmuz 2018 tarihlerinde, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, Genel Sekreter Yardımcısı Vekili İhsan Tolga KORUCU ve UNESCO Uzmanı İrem ALPASLAN BASIK’tan oluşan bir heyetle Kahramanmaraş’a gidilerek, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi temsilcileri ve paydaşları ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı üzerine bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

KBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet KABAKCI ve Proje Koordinatörü Servet TATAR’ın yer aldığı toplantıda, UTMK tarafından UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına ilişkin bir sunum yapılmış; Ağa dâhil olmak için gereken kriterler ve süreçler konusunda bilgi ve deneyim paylaşılmıştır. Toplantı sonrasında Edebiyat şehri olmak açısından önem arz eden müzeler, kütüphaneler ve ilgili diğer mekânlar ziyaret edilmiştir.

Kahramanmaraş’ın edebiyat birikimi ve dosya hazırlıkları hakkında bilgi edinen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu heyeti, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ’u makamında ziyaret ederek Yaratıcı Şehirler Ağı’na dair istişarelerde bulunmuş ve kendilerine UNESCO yayınlarından oluşan bir kitap seti takdim etmiştir.