UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

UNESCO Filistin Heyeti, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Nadir ALPASLAN’I makamında ziyaret etti.

19.6.2019

UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun kuruluşunun 70. yılı kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan UNESCO Filistin Millî Komisyonu ile Deneyim Paylaşımı Toplantıları 18 Haziran 2019 tarihinde UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ile Filistin Heyetinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Nadir ALPASLAN’I makamında ziyaretiyle başladı. UNESCO’nun Kültür Sektörü çalışmalarının değerlendirildiği ve iki ülke arasındaki işbirliklerinin arttırılmasına yönelik görüş alışverişinde bulunulduğu ziyarette ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ, Genel Müdür Yardımcısı Nevzat VURAL, Somut Olmayan Kültürel Miras Daire Başkanı Vildan SATIK, Uzman Umut AKSUNGUR ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Sektör Uzmanı Aslı HETEMOĞLU yer aldı.

Filistin Kültür Bakanlığı Eski Eserler Genel Müdürü Yousef ALTARTORİ, Filistin Turizm ve Miras Bakanlığı Genel Müdürü Ahmad RJOOB ve UNESCO Filistin Millî Komisyonu Birim Sorumlusu Koulod HANTASH’den oluşan UNESCO Filistin Heyeti 19-21 Haziran 2019 tarihleri arasındaki Türkiye ziyaretleri sırasında UNESCO’nun 1972, 2003 ve 2005 tarihli Sözleşmeleri bağlamında deneyim paylaşımı ve kapasite inşası toplantıları gerçekleştirecek.

Diğer Haberler

UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ VIII. Uluslararası Türk Halkları Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumuna katıldı. Prof. Dr. Ahmet Cevdet YALÇINER’e tsunami çalışmaları kapsamında Japonya’dan Ödül Yaşamın Anahtarı: Periyodik Tablo Konferansı 14-15 Ekim 2019 tarihlerinde Selçuk Üniversitesinde Gerçekleştirildi STEM Okul Projesi 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleştirildi Yaratıcı Kültür Endüstrilerinin Desteklenmesi Odaklı Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi (KİFAÇ) Farkındalık Artırma ve İşbirliği İstişare Toplantısı 950. Yılında Kutadgu Bilig ve Adalet Paneli Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir ÖDEMİŞ’in UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu Ziyareti “Somut Olmayan Kültürel Miras Bağlamında Suriyeli Türkmen Göçmenlerin Dil ve Kültürleri” Çalıştayı 7-8 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi. ‘Âşıklık Geleneği’nin Güncel Durumu İstişare Toplantısı Erzurum’da Gerçekleştirildi UTMK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ’un Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ı Ziyareti UNESCO ve Mardin İstişare Toplantısı UNESCO TÜRKİYE MİLLÎ KOMİSYONU 2019 YAZ DÖNEMİ STAJYERLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ Hatay UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda Bilge Tonyukuk Abidesinin Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü UNESCO 2020-2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programında