UNESCO Türkiye Millî Komisyonu
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu

Haberler

Uşak Valiliğine UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Funda KOCABIYIK atandı.

27.10.2018

Uşak Valiliğine Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü ve UTMK Yönetim Kurulu Üyesi Funda KOCABIYIK atandı. Sayın KOCABIYIK, 2014 yılından itibaren UTMK Genel Kurul Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde tamamlayan KOCABIYIK, Felsefe Grubu Öğretmeni olarak göreve başlamış, daha sonra Millî Eğitim Bakanl...ığı Müfettişliği Yeterlik Sınavını kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığında Bakanlık Müfettişliği görevine atanmıştır. 2011 yılında MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğüne ve 2012 yılında ise Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne atandı. 2016 yılından itibaren Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu olarak Sayın KOCABIYIK’ı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

Diğer Haberler

Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı Uluslararası Öğrenci Akademisinin UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu ziyareti. “Büyük Bozkır: Kültürel Miras ve Dünya Tarihindeki Rolü” başlıklı Uluslararası Konferans 15 Mayıs 2019 tarihinde Paris’te gerçekleştirildi. 12 Mayıs 2019 tarihinde Garabağ Mugam Grubu ve Hacettepe Senfoni Orkestrası Konseri gerçekleştirildi. "20. Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler: Sinema ve Göç" başlıklı film festivali 7-11 Mayıs terihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali yerleşkesinde gerçekleştirildi 27. Dönem Ankara Milletvekili Zeynep YILDIZ UNESCO Türkiye Millî Komisyonunu ziyaret etti Kültürel Mirası Koruma ve Araştırma Derneği temsilcileri Uğur GENÇ ve Semih ÇIKRIKÇI’nın UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Ziyareti Bilge Tonyukuk Abidesinin Dikilişinin 1300. Yıl Dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü UNESCO 2020-2021 Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programında UNESCO, Şanlıurfa ve Göbekli Tepe İstişare Toplantısı TÜRKSOY Üyesi Ülkeler UNESCO Millî Komisyonları Dönem Başkanlığı Devir Teslimi UNESCO Kategori 2 Uluslararası Dövüş Sanatları Merkezi Genel Sekreteri Kim Sihyun ve Uzman Choi Hanna UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nu ziyaret etti. “UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun 70. Yılında Dünya Belleği Programı: Erişim, Koruma ve Yönetim” Çalıştayı gerçekleştirildi. Ballıca Mağarası Tabiat Parkı UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine Kaydedildi Ankara’nın Jeolojik Mirası ve Jeoturizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi Çalıştayı ve Fotoğraf Sergisi 16 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirildi